Promocje
Araton Kitten Poultry 15kg cat
Araton Kitten Poultry 15kg cat

159,80 zł

Cena regularna: 188,00 zł

Najniższa cena: 141,00 zł
OP.
NP SC White Dogs  Insect & Rice ALL LIFE STAGES ALL SIZES 10 kg
NP SC White Dogs Insect & Rice ALL LIFE STAGES ALL SIZES 10 kg

388,45 zł

Cena regularna: 457,00 zł

Najniższa cena: 388,45 zł
OP.
NP Adult Cat Sterilised kurczak & kaczka 400g
NP Adult Cat Sterilised kurczak & kaczka 400g

11,20 zł

Cena regularna: 14,00 zł

Najniższa cena: 11,20 zł
OP.
NP Mini Adult Poultry & Krill 500g
NP Mini Adult Poultry & Krill 500g

13,50 zł

Cena regularna: 15,00 zł

Najniższa cena: 15,00 zł
OP.
NP Snacks Chicken Dumbbell Shape 75g dog 
Hantle z mięsem kurczaka
NP Snacks Chicken Dumbbell Shape 75g dog Hantle z mięsem kurczaka

7,20 zł

Cena regularna: 8,00 zł

Najniższa cena: 8,00 zł
OP.
NP LS Snacks Rawhide Stick with Beef 75g dog 
Laski skóry wołowej z wołowiną, drobiem i dorszem
NP LS Snacks Rawhide Stick with Beef 75g dog Laski skóry wołowej z wołowiną, drobiem i dorszem

8,10 zł

Cena regularna: 9,00 zł

Najniższa cena: 9,00 zł
OP.
MISOKO Wielorazowa mata 40x50cm KOLOROWE ŁAPKI
MISOKO Wielorazowa mata 40x50cm KOLOROWE ŁAPKI

33,60 zł

Cena regularna: 42,00 zł

Najniższa cena: 42,00 zł
MISKA DIAMOND  fioletowa XL, poj. 1400ml
MISKA DIAMOND fioletowa XL, poj. 1400ml

52,00 zł

Cena regularna: 65,00 zł

Najniższa cena: 65,00 zł
OP.
NP Adult Cat Lamb "Sensitive Digestion" 100g
NP Adult Cat Lamb "Sensitive Digestion" 100g

3,60 zł

Cena regularna: 4,00 zł

Najniższa cena: 4,00 zł
szt.
Araton Dog Adult Poultry All Breeds 3 kg
Araton Dog Adult Poultry All Breeds 3 kg

29,75 zł

Cena regularna: 35,00 zł

Najniższa cena: 26,25 zł
OP.
NP Mini Adult Poultry & Krill 2kg
NP Mini Adult Poultry & Krill 2kg

44,10 zł

Cena regularna: 49,00 zł

Najniższa cena: 49,00 zł
OP.
NP Lifestyle GF Salmon & Krill Junior All Breeds 1,5kg
NP Lifestyle GF Salmon & Krill Junior All Breeds 1,5kg

33,60 zł

Cena regularna: 42,00 zł

Najniższa cena: 42,00 zł
OP.
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Żwirek dla kota: to musisz wiedzieć!

Koty, jak mało które zwierzęta domowe, cenią czystość w swoim otoczeniu. Samodzielnie czyszczą sierść oraz korzystają z przygotowanej dla nich kuwety. Dla swojego komfortu i kociej higieny zapewnij mruczkowi dobrej jakości żwirek. Na rynku znajdziesz różne rodzaje dostosowane do potrzeb futrzaków i ich właścicieli. Nie wiesz, który wybrać? Zapoznaj się z naszym poradnikiem i zapewnij swojemu pupilowi komfort i czystość w kuwecie!

Wygodny w użyciu i bardziej higieniczny żwirek

Jeszcze do niedawna właściciele kotów wsypywali do kuwety zwykły piasek lub trociny. Te materiały dobrze imitowały naturalne warunki, w jakich zwierzęta wypróżniają się na dworze. Nie zapewniały jednak dostatecznej higieny: szybko przesiąkały moczem i już po krótkim czasie wydzielały nieprzyjemny zapach. Konieczna była częsta wymiana piasku. Obecnie masz do dyspozycji wiele doskonałych alternatyw, które dobrze chłoną wilgoć i eliminują odór. Ich producenci wykorzystują nowoczesne technologie, dzięki czemu życie właścicieli zwierząt staje się łatwiejsze! Na rynku znajdziesz różne rodzaje żwirku – dowiedz się więcej o tych najpopularniejszych.

1. Silikonowy

To jeden z najchętniej wybieranych żwirków dla kotów. Żwirek silikonowy wykonany jest ze sztucznego materiału zwanego silikatem. Wyglądem różni się od tradycyjnego piasku: ma formę „plastikowych”, przezroczystych kuleczek lub grudek, niektórym przypomina drobne szkiełka. Doskonale chłonie mocz oraz nieprzyjemne aromaty, dlatego nie wymaga częstej wymiany. Wystarczy, jeśli opróżnisz kuwetę w całości raz na 2 – 3 tygodnie, na co dzień usuwając tylko lokalne, większe zabrudzenia. Podłoże to jest odpowiednie dla kotów wrażliwych, z alergiami. Nie przykleja się do łapek, dzięki czemu Twój kot nie będzie roznosił żwirku po całym mieszkaniu. To bardzo wygodne rozwiązanie! Wersja silikonowa występuje w różnych wariantach zapachowych, co jest dodatkową zaletą tego rozwiązania.

2. Bentonitowy

Szukasz żwirku, który będzie przypominał prawdziwy piasek, ale będzie wchłaniał wilgoć i zapach? Tu najlepiej sprawdzi się ten bentonitowy. Jest produkowany z naturalnej skały o znakomitych właściwościach absorbujących. Takie podłoże jest dobrze tolerowane przez większość kotów, jednak istnieje ryzyko, że będzie uczulać. Żwirek ma zwartą strukturę, mruczki lubią zakopywać w nim nieczystości. Ty natomiast na pewno docenisz łatwość codziennego sprzątania kuwety – żwirek bentonitowy zbryla się pod wpływem wilgoci, możesz więc z łatwością usunąć mokre grudki i codziennie zostawiać kotu czystą toaletę. Najczęściej wystarczy tylko raz na 2 tygodnie wymieniać całość podłoża. Nie zapomnij o codziennym uzupełnianiu żwirku po usunięciu bryłek!

3. Drewniany

Drewniane żwirki dla kotów są naturalne i lubiane przez większość futrzaków. Produkowany jest z wiórów drewnianych i może występować w formie zbrylającej lub nietworzącej grudek. Dużą zaletą większości tego typu produktów jest możliwość spuszczania nieczystości w toalecie: dzięki temu możesz zaoszczędzić mnóstwo czasu przeznaczanego na pozbycie się zużytego podłoża. Niestety żwirki tego typu są dość lekkie i jest duże prawdopodobieństwo, że kot będzie roznosił je na łapkach po całym mieszkaniu. Używając ich, musisz też często wymieniać całą zawartość kuwety, zwłaszcza jeśli zdecydujesz się na wariant niezbrylający.

4. Ekologiczny

Ciekawą alternatywą dla tradycyjnych żwirków jest ten ekologiczny, wyprodukowany z włókna grochu. To nowość na naszym rynku, która szybko zdobywa w Polsce coraz więcej zwolenników. Tego typu podłoże jest całkowicie nietoksyczne i dobrze tolerowane przez koty. Podobnie jak wariant drewniany, może być spłukiwane w toalecie, a dodatkowo może być używane jako nawóz! Wysoka chłonność zapewnia higienę w otoczeniu kuwety, a biodegradowalność to korzyść dla naszej planety. Wypróbuj ten żwirek, jeśli cenisz sobie naturalne rozwiązania.

Kot ma głos!

Ty, jako opiekun, wybierasz żwirek dla kota, ale tak naprawdę to Twój zwierzak zadecyduje, czy będzie chciał z niego korzystać. Nie wszystkie czworonogi od razu dają się przekonać do konkretnego podłoża w kuwecie. Możliwe, że będziesz musiał wypróbować kilku rodzajów produktów, żeby znaleźć ten odpowiedni. Niektóre mruczki trudno przekonać do żwirku silikonowego. Sztuczne tworzywo nie pasuje im szczególnie wtedy, kiedy mają okazję częstego wychodzenia na dwór. Wrażliwszym pupilom może przeszkadzać charakterystyczny dźwięk powstający podczas stąpania po podłożu silikonowym. Wówczas mogą unikać wizyty w swojej toalecie i załatwiać swoje potrzeby obok, albo w zupełnie innym miejscu. Jeśli próby wprowadzenia tego żwirku dla kota zawiodą, pozostanie Ci wypróbować zupełnie inny rodzaj. Ostrożnie sięgaj po wersje zapachowe. Choć Tobie wybrany aromat może wydawać się wspaniały, wrażliwy nos Twojego pupila może nie zaakceptować nowej woni w otoczeniu!

Żwirek to nie wszystko – wybierz dobrą kuwetę

Przy doborze żwirku dla kota powinieneś wziąć pod uwagę także rodzaj posiadanej kuwety. Jeśli Twój kot korzysta z odkrytej „toalety”, lepszym rozwiązaniem będzie cięższy żwirek, na przykład bentonitowy. Do kuwety zamkniętej możesz zamówić na przykład żwirek silikonowy: niepylący i niewymagający częstej wymiany. Niektóre kuwety kryte mają mechanizm łatwego czyszczenia poprzez „odsiewanie” stałych nieczystości od czystego podłoża. Do takiej kuwety żwirek silikonowy oraz niezbrylający drewniany nie będą odpowiednie, ponieważ ich ziarenka nie tworzą większych grudek. W takim przypadku sięgnij po któryś ze żwirków zbrylających: bentonitowy lub drewniany. Niezależnie od rodzaju rozwiązania ważne jest, żeby kuweta była zawsze czysta i pełna świeżych ziaren. Twój mruczek będzie Ci wdzięczny!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl