Promocje
NP Snacks Rabbit Sticks 75g dog 
Pałeczki z królika
NP Snacks Rabbit Sticks 75g dog Pałeczki z królika
8,00 zł 7,20 zł
TPL Healthy Coat Daily Care Shampoo 65ml
TPL Healthy Coat Daily Care Shampoo 65ml
15,00 zł 12,75 zł
OP.
NP SC Black Coat Poultry Adult All Breeds 1,5kg
NP SC Black Coat Poultry Adult All Breeds 1,5kg
50,00 zł 45,00 zł
OP.
LH Dog Adult Beef & Turkey 150g
LH Dog Adult Beef & Turkey 150g
4,90 zł 3,92 zł
szt.
NP SC White Dogs GF White Fish Adult Large Breeds 10kg
NP SC White Dogs GF White Fish Adult Large Breeds 10kg
248,00 zł 235,60 zł
OP.
TPL White Coat Whitening Shampoo 65ml
TPL White Coat Whitening Shampoo 65ml
17,00 zł 14,45 zł
OP.
NP LS Snacks Rabbit Ears with Duck 75g dog 
Królicze uszy z kaczką
NP LS Snacks Rabbit Ears with Duck 75g dog Królicze uszy z kaczką
11,00 zł 9,90 zł
TPL Healthy Coat Volumizing Shampoo 65ml
TPL Healthy Coat Volumizing Shampoo 65ml
15,00 zł 12,75 zł
OP.
NP LS Snacks Dried Rabbit Ears 20g dog 
Suszone królicze uszy
NP LS Snacks Dried Rabbit Ears 20g dog Suszone królicze uszy
4,00 zł 3,60 zł
Araton Dog Junior Poultry All Breeds 15 kg
Araton Dog Junior Poultry All Breeds 15 kg
130,00 zł 97,50 zł
OP.
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Jaką karmę i ile posiłków dziennie powinien jeść szczeniak?

Kupiłeś lub adoptowałeś właśnie szczeniaka? To świetnie! Będziesz miał wiernego przyjaciela. Szczególnie ważne jest to w przypadku adopcji zwierząt ze schroniska, które mogły przejść traumę. Dając psu nowy dom, przyjmujesz na siebie odpowiedzialność. Od teraz będziesz się o niego troszczył, uczył, jak się zachowywać i karmił. Tylko ile posiłków dziennie powinien jeść szczeniak? W dzisiejszym wpisie odpowiadamy na to pytanie.

Jaką karmą żywić małego pieska?

W przypadku szczeniaków, ważne jest, jaką karmę będziesz mu podawał do jedzenia. Dzięki niej szczeniak będzie się prawidłowo rozwijał i rósł, a także miał siłę na to, aby poznawać otaczający go świat.

Jeśli pies skończył już od czterech do sześciu tygodni, może z mleka matki przejść powoli na pokarm stały. Jeśli chodzi o suchą karmę, dobrze by było, gdybyś namaczał ją początkowo w wodzie, żeby szczeniak lepiej poradził sobie z nauką gryzienia i połykania.

Gotowe karmy, które dostaniesz w sklepie zoologicznym, są przygotowane tak, aby zawierały wszystkie składniki odżywcze, których najbardziej potrzebuje. Zawierają wysoką zawartość przyswajalnego białka dla właściwego rozwoju wszystkich narządów szczeniaka. Większość z nich ma w sobie między innymi wapń, magnez, żelazo, cynk i witaminę D, które są mu potrzebne, aby wzmocnić kości, stawy i zęby. Tego rodzaju karmę dla juniorów znajdziesz w naszym sklepie internetowym.

Ile powinien jeść szczeniak w ciągu dnia?

Małe psy mają równie małe żołądki. Najchętniej zjadłyby całe opakowanie karmy, którą im podasz, jednak rób to z rozwagą. Karm szczeniaki małymi porcjami jedzenia, za to kilka razy dziennie.

Do drugiego miesiąca życia możesz podawać szczeniakowi małą porcję karmy od czterech do sześciu razy w ciągu dnia. W kolejnym miesiącu spróbuj przejść na cztery posiłki dziennie. Później od czwartego miesiąca aż do ukończenia przez psa pół roku możesz podawać mu ją dwa lub trzy. W następnych miesiącach życia może pozostać już przy karmieniu dwa razy w ciągu dnia.

Pamiętaj, że szczeniaków nie wolno przekarmiać. To, ile posiłków powinien jeść mały pies dziennie, ma ogromne znaczenie dla jego rozwoju. W przeciwnym wypadku możesz zaburzyć jego rozwijający się układ pokarmowy. Prowadzi to niekiedy do zaburzeń tempa wzrostu lub nadwagi i zaburzeń rozwoju kostnego. Stosuj więc dokładnie tyle karmy, ile zaleca producent opakowania lub odrobinę mniej, chyba że weterynarz po zbadaniu szczeniaka stwierdzi inaczej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl