Przybycie nowego przyjaciela do domu to zawsze wielkie wydarzenie. Przygarniając szczeniaka, chcesz zapewnić mu wszystko, co najlepsze. Sklepowe półki i reklamy kuszą różnymi, mniej lub bardziej przydatnymi elementami wyprawki dla młodego psa. Kompletując taki zestaw, natkniesz się na pewno na przysmaki. Jak to z nimi jest? Od kiedy przysmaki dla szczeniaka są bezpieczne? Sprawdź, co musisz wiedzieć na ten temat!
Od kiedy można stosować przysmaki dla szczeniaka?
Należy pamiętać, że żołądek młodego psa jest bardzo delikatny. Do około 3-4 tygodnia życia żywi się on tylko mlekiem matki. W tym okresie nie należy podawać szczeniakowi innego jedzenia. Dopiero po tych kilku tygodniach następuje rozszerzenie diety. Stopniowo i powoli możesz podać psu pokarmy stałe, płynnie zwiększając porcje. Dobrze zwrócić na tym etapie uwagę, czy nic nie szkodzi szczeniakowi. Alergie pokarmowe u psów są dość powszechne. Od kiedy zatem przysmaki dla szczeniaka będą bezpieczne? Przyjmuje się, że w momencie, gdy szczenię jest przyzwyczajone do trawienia stałych posiłków. Zazwyczaj będzie to około 3 miesiąca jego życia.
Po co podawać przysmaki szczeniakowi?
Wbrew pozorom przysmaki pełnią bardzo ważną funkcję. Są świetnym urozmaiceniem psiej diety. Co więcej, idealnie sprawdzą się jako motywacja do nauki nowych rzeczy, czyli nagroda. W okresie szczenięcym można nagradzać psa za załatwianie potrzeb w prawidłowym miejscu, a także za dobrze wykonaną sztuczkę. Właściwie dobrane przysmaki mają pozytywny wpływ na rozwój zwierzaka w okresie intensywnego wzrostu i wymiany uzębienia. Od kiedy podawać przysmaki dla szczeniaka w formie gryzaków? Po czwartym miesiącu życia można je wprowadzić – przyniosą ulgę swędzącym dziąsłom. Co więcej, w świetny sposób wyciszą psa i zajmą go na chwilę.
Jakie przysmaki dla szczeniaka będą odpowiednie?
Układ pokarmowy szczeniąt jest delikatny. W związku z tym zadbaj o to, by podawane przez Ciebie przysmaki były jak najbardziej naturalne. W ich składzie nie powinny znajdować się zboża, konserwanty, sztuczne barwniki i ulepszacze. Najlepiej, by na pierwszym miejscu składu znalazło się mięso. Jego rodzaj zależy tylko od preferencji szczeniaka i ewentualnej alergii. Przeważnie zaleca się, by był to królik, jagnięcina lub ryba. Wrażliwy żołądek zwierzęcia powinien otrzymać jak najmniej przetworzony i lekkostrawny produkt. Przysmaki nie mogą być też zbyt twarde – pies nie zainteresuje się takimi, których nie będzie mógł pogryźć. Odpowiedni przysmak nie jest „fast-foodem”, czyli zawiera witaminy, minerały, a jego skład jest dość ubogi w tłuszcz. Szeroki wybór właśnie takich smakołyków czeka na Ciebie w ofercie naszego sklepu. Sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy i wybierz przysmaki, które skradną serce Twojego pupila!