Promocje
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Żwirek dla kota, który można wyrzucać do toalety. Przegląd żwirków do kuwet

Żwirki to produkty doskonale znane niemal wszystkim właścicielom kotów. Wprawdzie, zamiast nich wykorzystywać w kuwecie można piasek, ale produkt ten niestety nie pochłania zapachów. Wymaga więc nieustannej wymiany. Tymczasem koty załatwiają się nawet kilka razy dziennie. Wyróżnić można kilka rodzajów żwirków dla kotów. Czy któreś z nich można wyrzucać do toalety?

Żwirki bentonitowe - czym się cechują?

Jaki żwirek dla kota, który można wyrzucać do toalety? Na pewno nie jest to żwirek bentonitowy, który produkowany jest z naturalnej substancji pochodzenia skalnego. Bentonit ma dobre właściwości zbrylające, nieźle chłodnie wodę i jest niedrogi. Po użyciu przez kota zlepia się w grudki, które można łatwo usunąć. Nie można go jednak spuszczać w toalecie. W połączeniu z dużą ilością wody tworzy bowiem maź, która może zatkać odpływ.

Drewniany żwirek dla kota, który można wyrzucać do toalety

Żwirki drewniane mają formę wałeczków drewna, które po zużyciu zbrylają się lub rozpadają. Są to produkty ekologiczne. Zdecydowana większość żwirków tego typu doskonale się zbryla, ale nie musi być to norma. Żwirek drewniany sprawdza się rozsypany w ogrodzie, bo są naturalny i biodegradowalny. Co ciekawe jest to żwirek dla kota, który można wyrzucać do toalety - oczywiście w rozsądnych ilościach. Jego atutem jest też zapach - naturalny i żywiczny. Produkty tego rodzaju nie ranią kocich łapek.

Co warto wiedzieć o silikonowych żwirkach dla kotów?

Wyróżnia się jeszcze żwirki silikonowe produkowane z silikatu. Mają one formę transparentnych kryształków, które wyglądają na pierwszy rzut oka na szklane. Doskonale chłoną koci mocz i gromadzą go w granulkach. Dlatego kuwety nie trzeba za każdym razem czyścić. Żwirek silikonowy skutecznie pochłania również zapachy. Nie nadaje się jednak do kuwet krytych. Po pewnym czasie staje się bowiem żółty, co nie prezentuje się zbyt estetycznie. Produktu tego rodzaju nie można wyrzucać do toalety.

Jaki żwirek dla kota wybrać?

Wybór żwirków dla kotów na rynku jest całkiem spory. Który jest najlepszym rozwiązaniem? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wiele zależy od Twoich preferencji oraz upodobań Twojego kota. Musisz wziąć pod uwagę miejsce, w którym stoi kuweta, jej typ i cenę samego żwirku. Niektóre produkty wymagają wymiany częściej, a inne rzadziej. Ciekawym rozwiązaniem są na pewno żwirki drewniane, które w pewnych ilościach można spuszczać w toalecie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl